Rady a tipy ako sa správne učiť

Vyhledat
  • Dana Horáková

Teraz je čas, keď sa nám zdá, že veľa vecí netreba. Nič nie je nutné, na všetko je čas, nič nehrozí. V súvislosti so školou a učením takýto názor mnohonásobne prevláda. Či je správny, to pocítime na vlastnej koži.

Pretože vzdelanie je vidieť, aj keď by sme si mohli myslieť, že nie je. Vzdelaný človek sa v každodenných životných situáciách správa inak, ako ten čo nevie. Inak sa vyjadruje, komunikuje, inak premýšľa, vidí príležitosti pre úspech. Vzdelaný človek má takých priateľov, ako je sám a priťahuje aktívnych a schopných ľudí, s ktorými môže tvoriť biznis a byť úspešný. Tak to je.

Nevzdelaný človek darmo sníva o tom, s kým by chcel tráviť čas, pracovať alebo podnikať. Úspešní a schopní ľudia ho budú obchádzať. Lebo vidia. Nevzdelaných ľudí sprevádza neistota. Sú zakríknutí a bojazliví. Alebo naopak, sú neprimerane hluční, drzí a to je prejav, že nevedia. Sledujte ľudí vo svojom okolí a vyhodnoťte si pre seba, či môžete súhlasiť alebo nie.

Vrana k vrane sadá. V akej spoločnosti chcete, aby sedeli vaše deti?


7 zobrazeníNapsat komentář
  • Dana Horáková

Deti sa vrátia do školy. Budova bude rovnaká, trieda rovnaká aj pani učiteľka bude tá istá. Niečo ale bude a už aj je inak. Čo?

Iné sú deti. Sú v situácii, ktorú nepoznajú. Ich istota, ktorú im dával každodenný režim, sa otriasla. Videli zvláštne reakcie rodičov, ktorí ich popri svojej práci naháňali do učenia. A to prinášalo nepoznané situácie. Stres a neistota sprevádzali každého viac, ako pri bežnom režime. Rodičov, deti aj učiteľov.

Deti prechádzali rôznymi stavmi. Najskôr radosť, že škola nie je. Potom zvedavosť, ako sa bude učiť online. Potom nuda, aj zúrivosť. Múdrosť hovorí, že každý zázrak tri dni trvá. A tak ten zázrak bez školy každého prestal baviť. Blbý stav pre všetkých.

Netreba sa poddať strachu, aj keď má veľkú silu. Nepomôže to. Škola začne a my začnime používať zdravý rozum. Získavajme informácie. Komunikujme s učiteľmi, pomáhajme s každou úlohou a netvárme sa, že to ide mimo nás. Deti budú cítiť, že sme pre nich pevný bod a postupne sa všetci dostaneme do normálu.


3 zobrazeníNapsat komentář
  • Dana Horáková

Deti už vedia písať samostatné písmená, vedia ako vytvoria slabiky a potom už je len krôčik k slovám a celým vetám.

Pozrite sa, je to jednoduché :36 zobrazeníNapsat komentář

© Copyright 2018
Centrum BASIC n.o.

Kontakt

+421 905 462 885

ba@centrumbasic.sk

Kde nás nájdete

Lazaretská 23
811 09  Bratislava