Rady a tipy ako sa správne učiť

Vyhledat
  • Dana Horáková

September je tu za pár dní a škola tiež. Ako to bude fungovať, uvidíme. Je stále vysoké riziko, že budú určité obmedzenia ohľadom výučby. A to je problém. V poslednom školskom roku sa deti neučili skoro celé 4 mesiace. Je naivné si myslieť, že to čomu sme hovorili online vyučovanie, malo plnohodnotný charakter získavania vedomostí. Môžeme za to brať na zodpovednosť všetkých pedagógov sveta, aj tak zázrak neurobia. Reálne to nie je v ich silách. Jediní, ktorí môžu v tejto dobe držať vzdelanosť svojich detí na dobrej úrovni, ste vy, rodičia. Či to urobíte samy, alebo vyhľadáte pomoc niekoho, kto má skúsenosti a dobré výsledky s učením, je na vás. 

V dnešnom svete je dobré vzdelanie kľúčom k úspechu. Nie je dôvod, aby vaše deti neboli úspešné. Držíme vám palce!

Zavolajte na mob.: 0905 462 885 alebo napíšte na mail: konzultácie@bestudy.sk.

Radi vám pomôžeme.4 zobrazeníNapsat komentář
  • Dana Horáková

Pôjdu deti v septembri do školy? Nepôjdu? Kto bude môcť ísť? Kto nie?

Otázok takých či onakých je viac ako dosť. Ako to bude v skutočnosti, to dnes

nik nevie. Vieme určite, že každý žiak ukončí základnú školu a bude hľadať pre seba vhodné stredoškolské štúdium. Bez ohľadu na to, či v škole sedel celý rok, alebo sa učil doma. Bude musieť ukázať, čo vie. Prečo? Pretože každá lepšia stredná škola chce mať len študentov, ktorí sú schopní a ochotní učiť sa. A že sú schopní preukážu len tak, že spravia dobre prijímačky, predložia vysvedčenie s dobrými známkami a ich osobný prejav bude na značnej úrovni. V opačnom prípade majú trošku smolu. Na nejakú strednú školu sa dostanú, len či to bude podľa ich predstáv, to sa nevie.

Uspejú tí, ktorí nič nenechajú na náhodu. Čomu sa treba venovať? Obzrieť sa, ako zvládli učenie od marca tohto roku do začiatku prázdnin. Pozrieť sa dopredu, čo ich čaká. Ktoré predmety zvládajú s ľahkosťou a ktoré robia problémy. Z čoho treba doplniť vedomosti alebo viac precvičiť. Dôležité je venovať sa škole systematicky, nie nárazovo. Tak zvládnu prekážky spojené s učením.

Zavolajte na 0905 462 885 alebo napíšte na konzultácie@bestudy.sk. Radi vám pomôžeme.


2 zobrazeníNapsat komentář
  • Dana Horáková

Druhostupňáci sú ostrieľaní "školskí štamgasti" a dobre či menej dobre si s učivom aj učiteľmi poradia  Lenže čo tí malí, ktorí v škole ešte neboli, tešia sa, ale nevedia čo ich čaká? Nevedia ešte, že v škole sa MUSÍ, NESMIE a všetko je tam POVINNOSŤ.

Zažijú veľa prekvapení a nebude čas na pomalé oboznamovanie sa. Fakt nie. Skočia do procesu, ktorý má rýchle tempo a buď to zvládnu alebo nie. 

Prečo ich nechať trápiť sa? Lepšie je, ak im už teraz postupne ukážeme, čo budú určite v škole robiť a prevedieme ich povinnosťami, ktoré ich čakajú. Príjemne, nenásilne a bez stresu.

V škole bude nespočetné množstvo informácií, ktorým nebudú rozumieť. To vieme s istotou. A keď žiaci nerozumejú, tak nerobia čo majú, potom zaostávajú, nevedia, pani učiteľka sa hnevá, napomína, dáva zlé známky. Nič z toho nie je povzbudivé ani motivujúce. Tomuto všetkému sa dá predísť. Vieme ako a radi sa s vami podelíme o informácie.

Zavolajte 0905 462 885 alebo napíšte na ba@centrumbasic.sk. Poradíme vám a pomôžeme s nástupom do školy.3 zobrazeníNapsat komentář

© Copyright 2018
Centrum BASIC n.o.

Kontakt

Kde nás nájdete

Lazaretská 23
811 09  Bratislava